Ta strona serwisu będzie powstawać zgodnie z powtarzalnością otrzymywanych zapytań dotyczących CBR. Jednak kilka można przewidzieć…

Najczęściej zadawane pytania

§ Jak działa aplikacja Cash Balance Reader?
§ Na jakich systemach operacyjnych działa CBR?
§ Jak zgłosić nowe programy do CBR?
§ Dlaczego są stosowane różne sposoby komunikacji z serwerem?
§ Jaka jest różnica między API a HTTP/S?
§ Jaką mam pewność, że moje loginy i hasła są bezpieczne?
§ Dlaczego jest dostępna wyłącznie płatność manualna (bez procesorów płatności)?
§ Opis procesu pobrania i instalacji aplikacji Cash Balance Reader
§ Jak dodawać własne konta do aplikacji CBR?

Jak działa aplikacja Cash Balance Reader?

Działanie aplikacji CBR polega na zautomatyzowanym odczytywaniu ściśle określonych miejsc (sald gotówkowych) na stronach www. Odbywa się to poprzez API lub HTTP/S. Aplikacja działa prosto z komputera Użytkownika, a loginy i hasła dodanych kont HTTP/S znajdują się w zaszyfrowanym pliku. Każde nowe użycie aplikacji wymaga podania loginu i hasła wpisanego podczas rejestracji.

Na jakich systemach operacyjnych działa Cash Balance Reader?

Aplikacja była testowana na Windows 7, jednak powinna działać na wszystkich Windows’ach od XP w górę. W systemie musi być zainstalowany .NET Framework minimum 4.5. Tworzenie wersji CBR na inne systemy operacyjne będzie inicjowane zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników, dlatego warto odpowiedzieć na pytanie w ankiecie 😉

Nie widzę na liście programów, w których zarabiam – czy mogę je dodać?

Tak. Jednak możliwość zgłaszania nowych programów do CBR mają użytkownicy, którzy wykupili przynajmniej pakiet CBR 30. Zobowiązujemy się w ciągu maksymalnie 14 dni dodać zgłoszone programy. Będziemy to robić niezwłocznie, jednak nadmierna ilość programów w kolejce szczególnie na początku rozwoju aplikacji może wydłużyć ten proces, stąd 2-tygodniowe zastrzeżenie.

Dlaczego są stosowane różne sposoby komunikacji z serwerem?

Jest to uzależnione od danego serwisu internetowego. Docelowo zależy nam, aby wszystko przebiegało poprzez API. Planujemy kontakt z BOK’ami wszystkich monitorowanych serwisów z pytaniem o możliwość utworzenia tego interfejsu.

Jaka jest różnica między API a HTTP/S?

Jeśli odczyt jest skonfigurowany poprzez API nie musisz podawać loginu i hasła w aplikacji, gdyż jednorazowe uwierzytelnienie odbywa się poprzez przeglądarkę internetową (OAuth2). Jeśli dany program nie ma utworzonego interfejsu API odczyt następuje poprzez HTTP/S, co wymaga podania swojego loginu i hasła podczas dodawania konta w aplikacji CBR.

Jaką mam pewność, że moje loginy i hasła są bezpieczne?

W przypadku API loginy i hasła nie są przechowywane. W przypadku HTTP/S loginy i hasła znajdują się w zaszyfrowanym pliku na Twoim komputerze. Natomiast jeśli obawiasz się, że nasza aplikacja przesyła te wrażliwe dane nie tylko do serwisu docelowego możesz ją sprawdzić przy pomocy programu do przechwytywania ruchu np. Fiddler.

Wyniki analiz darmowej i płatnej wersji pliku aplikacji Cash Balance Reader z internetowych skanerów antywirusowych:

cbrfreesetup.exe
05.04.2016
cbrsetup.exe
15.04.2016
VirusTotal Analiza  Analiza
VirusScan Analiza  Analiza

Jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z naszymi plikami możesz je po pobraniu samodzielnie sprawdzić w powyższych skanerach lub w innych. 

Dlaczego jest dostępna wyłącznie płatność manualna (bez procesorów płatności)?

System Cash Balance Reader znajduje się w fazie testowo-rozwojowej, której głównym celem jest pomiar stopnia zapotrzebowania użytkowników na usługę. Jednocześnie jesteśmy przygotowani do oficjalnej rejestracji firmy. Jeśli popyt na aplikację będzie wystarczający nastąpi oficjalna rejestracja i zostaną dodane wygodne procesory płatności internetowych. W innym przypadku projekt nabierze charakteru zamkniętego, w którym uczestnictwo będzie limitowane. Dlatego w pierwszej fazie rozwoju aplikacji CBR sposoby płatności nie obejmują automatycznych procesorów internetowych, a wszystkie przelewy musimy księgować ręcznie. Aktualnie dostępne metody płatności to przelew bankowy lub przelew poprzez Paypal.me – wkrótce dojdzie płatność kryptowalutami.

Opis procesu pobrania i instalacji aplikacji Cash Balance Reader

1. Podczas pobierania pliku wersji darmowej lub płatnej aplikacji (cbrfreesetup.exe/cbrsetup.exe) przeglądarka Chrome i Internet Explorer wyświetla ostrzeżenie o potencjalnie niebezpiecznym pliku, gdyż jest rzadko pobierany, a pod linkiem „Więcej” Chrome odsyła do tego artykułu https://support.google.com/chrome/answer/6261569?p=ib_download_blocked&hl=pl&rd=1

Mamy nadzieje, że wkrótce ten argument przestanie istnieć 😉 i to utrudnienie zniknie, bo według enigmatycznego wujka Google: „Gdy tylko Bezpieczne przeglądanie Google stwierdzi, że plik jest nieszkodliwy, ostrzeżenia zostaną wyłączone” 🙂 źródło → https://support.google.com/webmasters/answer/3258249?hl=pl

Firefox pobiera bez ostrzeżeń.

2. W niektórych konfiguracjach systemu Windows może dochodzić do blokowania uruchomienia pliku, np. filtr SmartScreen w Windows 8.1 wyświetla taki oto komunikat:

smartscreen win8.1 cbr

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać Właściwości i kliknąć Odblokuj.

3. Także programy antywirusowe w pewnych warunkach mogą blokować odpalenie pliku. Na przykład, w naszych testach Avast raz blokował plik (wyłączaliśmy go na 10 minut) a innym razem przeprowadzał DeepScan na pliku i dopuszczał „z przeprosinami za opóźnienie”. Wygląda na to, że dopóki Avast nie skończy wszystkich swoich analiz blokuje plik.

Natomiast systemowy Windows Defender czasami wymaga ręcznego odblokowania uruchomienia pliku we właściwościach:

Windows Defender CBR

4. Instalator aplikacji Cash Balance Reader daje możliwość:
a. wyboru języka (polski/angielski)
b. wyboru folderu instalacji (domyślnie c:\Program Files\CBR Free)
c. wyboru folderu w menu Start lub utworzenie nowego lub brak skrótów
Po instalacji jest możliwość utworzenia skrótu na pulpicie i uruchomienia aplikacji.

Jak dodawać własne konta do aplikacji CBR?

API (na przykładzie Adsense)

Po uruchomieniu programu kliknij „Dodaj konto” w głównym, górnym menu. Wypełnij pole „Login” i kliknij „Dodaj konto” pod formularzem. Jako login możesz podać cokolwiek, gdyż jest to nazwa wyświetlana w spisie kont w aplikacji. Pełne uwierzytelnienie odbywa się poprzez Twoją przeglądarkę (API, OAuth2), gdzie po wpisaniu loginu i hasła musisz pozwolić aplikacji Cash Balance Reader na odczyt danych z konta Adsense.

API Adsense CBR

Po kliknięciu „Zezwól” ujrzysz taki oto komunikat…

„Received verification code. You may now close this window.” – pol. Kod weryfikacyjny odebrany. Możesz teraz zamknąć to okno.

…a w tabeli aplikacji CBR pojawi się nowy wers. Gdy klikniesz „Spis kont” zobaczysz 2 salda z dodanego konta Adsense. Pierwsze to dochód z ostatnich 28 dni, a drugie to kwota do najbliższej wypłaty. Teraz masz do wyboru aktualizacje ręczną co jakiś czas – opcja „Aktualizuj” w głównym menu (aktualizacja zbiorcza wielu programów, zaznaczonych w pierwszej kolumnie tabeli) lub w ostatniej kolumnie tabeli (aktualizacja pojedyncza wybranego programu). Drugie rozwiązanie to ustawienie opcji „Autoaktualizacji” w określonym interwale czasowym w tle – możesz to zrobić w menu głównym (autoaktualizacja zbiorcza) lub w tabeli (autoaktualizacja pojedyncza).

HTTP i HTTPS

Kliknij „Dodaj konto” w głównym, górnym menu. Z rozwijalnego menu „Serwis” wybierz program, którego konto dodajesz. W polach „Login” i „Hasło” wpisz swoje dane i kliknij „Dodaj konto” pod formularzem. Pole „Minimum do wypłaty” jest automatycznie pobierane z tabeli widocznej niżej. W razie konieczności można je edytować podczas dodawania konta. Gdy wrócisz do „Spisu kont” ujrzysz nowo dodane konto razem z aktualnym saldem. Następną aktualizacje salda możesz przeprowadzić identycznie jak w przypadku kont API (patrz wyżej).